Prosimy o wsparcie naszej misji krzewienia kultury Polsko-Amerykańskiej.

Wszystkie darowizny dla naszej organizacji można odpisać od podatku na podstawie IRS Code 501(c)(3)

s1

Programy PFK

Zapoznaj się teraz, zapraszamy

czytaj więcej

s2

Kółko matematyczne

Zapoznaj się teraz, zapraszamy

czytaj więcej

s3

Wieczorowy program nauczania

Zapoznaj się teraz, zapraszamy

czytaj więcej

s5

Fundusze stypendialne

Zapoznaj się teraz, zapraszamy

czytaj więcej


 

sprawdź ofertę >

TUESDAY 22 OUR EVENTS

Nasze Programy

GRUPA AA

Jeżeli nie jesteś w stanie poradzić sobie z alkoholem lub uzależnieniem - pomocą dla Ciebie jest grupa AA, działająca przy Fundacji --> [Read more]

KÓŁKO MATEMATYCZNE

Uczestnicy zajęć rozwiązują zadania konkursowe, biorą udział w zawodach matematycznych takich jak Kangur --> [Read more]

SPORTY WALKI

Różne poziomy zaawansowania, indywidualna praca z każdym kursantem! [Read more]

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Szkoła Aktualności


Drodzy Rodzice/Opiekunowie

Chcemy Was poinformować, że przygotowania do nowego roku szkolnego przebiegają zgodnie z planem.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 Polskiej Szkoły Dokształcającej Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark odbędzie się w dniach:

14 września 2018 roku (piątek) o godzinie 18.30 dla klas V - XI
oraz
15 września 2018 roku (sobota) o godzinie 10.00 dla grup przedszkolnych oraz klas 0 - IV

Nowa Dyrektor Szkoły, pani Małgorzata Baranowska-Pyryt przygotowała nowoczesny program, który z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych, będzie realizowany przez grono pedagogiczne, którego misją jest edukacja Waszych dzieci. O szczegółach dowiecie się na spotkaniu w dniu 9 września 2018 (niedziela) o godzinie 16.00 (na zebranie zapraszamy rodziców dzieci zapisanych do szkoły na rok 2018/2019). Podczas, którego przedstawiony zostanie program szkoły, oferta zajęć pozalekcyjnych oraz grono pedagogiczne Polskiej Szkoły Dokształcającej Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark.

Przygotowywana jest szkolna platforma edukacyjna „e-SzkołaPFK” (pełna nazwa: elektroniczna Szkoła Polskiej Fundacji Kulturalnej), która będzie wsparciem dla uczniów w nauce języka polskiego na różnych poziomach (w tym przygotowanie do egzaminów certyfikowanych), zajęć programowych, projektów edukacyjnych oraz rozwoju zainteresowań, a także płaszczyzną współpracy ze szkołami w Polsce.

Dziękujemy Wam za zaufanie i za rejestracje swych dzieci. Zorganizowaliśmy cztery (4) terminy rejestracji (informacje o zapisach były wielokrotnie ogłaszane), podczas których wszystkie dzieci zgłoszone (ponad 400) zostały przyjęte. Informujemy, że Fundacja nie może zagwarantować rejestracji dzieci, których rodzice zignorowali 4 terminy zapisów. Grono pedagogiczne zostało utworzone z osób gwarantujących pełne zaangażowanie w misję edukacyjną naszej szkoły. Dotychczasowi nauczyciele, którzy w sposób zdecydowany zgłosili chęć dalszej pracy i poparli to swoimi działaniami, otrzymali ofertę pracy.

Przypominamy, że w marcu 2018, kilkukrotnie zwróciliśmy się z pytaniem o potwierdzenie kontunuowania pracy w przyszłym roku szkolnym. Grupa byłych nauczycieli obecnie publikuje niezgodne z prawdą informacje jakoby zostali pozbawieni pracy. W rzeczywistości większość z tych osób odpowiedziała zdecydowanie, że nie jest zainteresowana kontynuowaniem pracy, dodatkowo aktywnie angażując się w działania przeciwko zapisom do szkoły. Pozostałe osoby z tej grupy nie wyraziły w sposób zdecydowany chęci kontynuowania pracy, a ich poparcie dla negatywnych działań mających na celu zniszczenie Szkoły oraz Fundacji lub bierną postawę wobec tych negatywnych działań, bardzo trudno było interpretować jako chęć dalszej pracy.
Obecne grono pedagogiczne zostało zbudowane w oparciu o dotychczasowych nauczycieli, którzy w sposób zdecydowany zgłosili chęć dalszej pracy oraz nowych nauczycieli zatrudnionych na podstawie ogłoszeń o pracę.

Zarząd Fundacji udzielił pełnego poparcia dla reformy szkoły i dla nowego programu. Zarząd również zaaprobował nowy Regulamin Szkoły oraz Code of Conduct.

Zapraszamy Was do czynnego udziału w działalności Fundacji.

Jednocześnie prosimy Was o niewspieranie działalności osób, które szkodzą naszej Szkole i Fundacji. Jest to grupa osób, w tym kilka byłych nauczycieli, które w dalszym ciągu szkalują dobre imię Fundacji korzystając m.in. z mediów internetowych i dążą do zamknięcia Szkoły. Osoby te nie dbają o dobro uczniów. Fundacja wyciągnie dyscyplinarne i prawne konsekwencje wobec tych osób.

Informujemy, że wszystkie informacje dotyczące Szkoły Polskiej Fundacji Kulturalnej przesyłane są jedynie:
- z adresów e-mail: polska.szkola.pfk@polishculturalfoundation.org , principal.school@polishculturalfoundation.org oraz info@pcfnj.org

- w wyjątkowych sytuacjach za pomocą wiadomości SMS (text messagges) z numeru 797979, treść wiadomości zaczynać się będzie od (PCF Clark)

- za pośrednictwem strony internetowej Fundacji: www.pcfnj.org

oraz

- facebook page Fundacji: www.facebook.com/PolishCulturalFoundation

Informacje umieszczane na innych od wyżej wymienionych stronach internetowych, kontach facebook, mediach społecznościowych czy też wysyłane z innych adresów email - NIE są informacjami pochodzącymi z Polskiej Fundacji Kulturalnej. Osoby/grupy rozpowszechniające te informacje NIE reprezentują Polskiej Fundacji Kulturalnej. Nie posiadają upoważnienia do występowania w imieniu Polskiej Fundacji Kulturalnej jak i programów prowadzonych przez Fundację takich jak Szkoła, itd.

Polska Fundacja Kulturalna nie udostępniła nikomu oraz nie wyraziła zgody na używanie Państwa adresów email, adresów pocztowych oraz danych osobowych.

 

Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND
pełny HTML | wersja mobilna