31.03.20
Stypendia (Scholarships) 2020
Polskiej Fundacji Kulturalnej
Thank you for your interest in the Polish Cultural Foundation scholarships. Due to the current restrictions by the State of New Jersey, we are unable to read the applications at this time. As soon as the restrictions are lifted, the Scholarship Committee will read all applications that are postmarked by March 31, 2020. If you have any questions or concerns, send an email to więcej»

KONTAKT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Spotkanie z autorką książki: "Świętosława - królowa wikingów"

03.31.2017

Spotkanie z autorką książki: "Świętosława - królowa wikingów"

piątek, 31 marca, godz. 7 wieczorem zapraszamy na spotkanie z Agatą Stopą, autorką książki: "Świętosława – królowa wikingów"

piątek, 31 marca, godz. 7 wieczorem zapraszamy na spotkanie z Agatą Stopą, autorką książki:
"Świętosława – królowa wikingów"

Jest przełom X i XI wieku, czas politycznych, cywilizacyjnych i religijnych przemian. Północna i wschodnia Europa znajduje się wciąż pod dominacją wikingów, ale już rozpoczyna się proces scalania takich potęg, jak Cesarstwo Niemieckie czy Francja, a religia chrześcijańska, niosąc ze sobą cywilizację rzymską, wkracza na tereny pogańskiej Słowiańszczyzny i nordyckiej Północy. Na fali tych przemian wyrasta i dochodzi do potęgi młode państwo polskie. Córka Mieszka, władcy Polan, radzi sobie świetnie w tych niełatwych czasach, gdy kobiety, nawet wysokiego rodu, miały niewiele do powiedzenia. Staje się matką największych królów tej epoki i władczynią, z której opinią liczą się budzący postrach przywódcy.

Prawdziwa historia polskiej księżniczki, władczyni wikingów. Historia o miłości, grze o tron, walkach, zdradzie, śmierci, rodzinie i przyjaźni. Historia o początkach Polski, kształtowaniu się Europy i w rezultacie Twojej dzisiejszej rzeczywistości. Historia, której nie uczono Cię w szkole. Otwórz tę książkę i przenieś się w czasy dawnych krain, intrygujących postaci, tajemniczych wydarzeń...

Polish Cultural Foundation
177 Broadway ▪ Clark ▪ NJ 07066
www.pcfnj.org ▪ pcf@pcfnj.org ▪ tel: 732-382-7197

Wstęp wolnyPolish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND