s2

Kółko matematyczne

Zapoznaj się teraz, zapraszamy

czytaj więcej

s3

Wieczorowy program nauczania

Zapoznaj się teraz, zapraszamy

czytaj więcej

s5

Fundusze stypendialne

Zapoznaj się teraz, zapraszamy

czytaj więcej

28.02.19
Stypendia (Scholarships) 2019
Polskiej Fundacji Kulturalnej
Informujemy, że Polska Fundacja Kulturalna dysponuje funduszami stypendialnymi, które zostały utworzone dzięki hojności trzech różnych darczyńców. Termin przesyłania aplikacji upływa 31 marca 2019 więcej»

CONTACT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Spotkanie z autorką książki: "Świętosława - królowa wikingów"

03.31.2017

Spotkanie z autorką książki: "Świętosława - królowa wikingów"

piątek, 31 marca, godz. 7 wieczorem zapraszamy na spotkanie z Agatą Stopą, autorką książki: "Świętosława – królowa wikingów"

piątek, 31 marca, godz. 7 wieczorem zapraszamy na spotkanie z Agatą Stopą, autorką książki:
"Świętosława – królowa wikingów"

Jest przełom X i XI wieku, czas politycznych, cywilizacyjnych i religijnych przemian. Północna i wschodnia Europa znajduje się wciąż pod dominacją wikingów, ale już rozpoczyna się proces scalania takich potęg, jak Cesarstwo Niemieckie czy Francja, a religia chrześcijańska, niosąc ze sobą cywilizację rzymską, wkracza na tereny pogańskiej Słowiańszczyzny i nordyckiej Północy. Na fali tych przemian wyrasta i dochodzi do potęgi młode państwo polskie. Córka Mieszka, władcy Polan, radzi sobie świetnie w tych niełatwych czasach, gdy kobiety, nawet wysokiego rodu, miały niewiele do powiedzenia. Staje się matką największych królów tej epoki i władczynią, z której opinią liczą się budzący postrach przywódcy.

Prawdziwa historia polskiej księżniczki, władczyni wikingów. Historia o miłości, grze o tron, walkach, zdradzie, śmierci, rodzinie i przyjaźni. Historia o początkach Polski, kształtowaniu się Europy i w rezultacie Twojej dzisiejszej rzeczywistości. Historia, której nie uczono Cię w szkole. Otwórz tę książkę i przenieś się w czasy dawnych krain, intrygujących postaci, tajemniczych wydarzeń...

Polish Cultural Foundation
177 Broadway ▪ Clark ▪ NJ 07066
www.pcfnj.org ▪ pcf@pcfnj.org ▪ tel: 732-382-7197

Wstęp wolnyPolish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND