31.03.20
Stypendia (Scholarships) 2020
Polskiej Fundacji Kulturalnej
Thank you for your interest in the Polish Cultural Foundation scholarships. Due to the current restrictions by the State of New Jersey, we are unable to read the applications at this time. As soon as the restrictions are lifted, the Scholarship Committee will read all applications that are postmarked by March 31, 2020. If you have any questions or concerns, send an email to więcej»

CONTACT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Jaśnie Pan Jakub - sztuka teatralna

10.30.2016

Jaśnie Pan Jakub - sztuka teatralna

Niedziela, 30 października 2016, 3:30pm


SPEKTAKL "JAŚNIE PAN JAKUB " 

Zapraszamy na sztukę teatralną w formule Teatru Jednego Aktora w wykonaniu Jerzego Kopczewskiego.

jasmine pan jakub poster

Spektakl odbędzie się 

w niedzielę 30-go października, godz. 3:30pm

Polish Cultural Foundation
177 Broadway ▪ Clark ▪ NJ 07066
tel: 732-382-7197 ▪ pcf@pcfnj.org
www.pcfnj.org

Czas trwania 1 godzina, 45 minut.

Bilety w cenie: $15 dorośli, $10 młodzież można nabyć online - korzystając z przycisku PayPal znajdującego się poniżej (nie jest wymagane posiadanie konta PayPal)

select from the list


Potwierdzenie płatności PayPal jest również biletem wstępu.

oraz:

w siedzibie Polskiej Fundacji Kulturalnej
177 Broadway, Clark , NJ 07066

O SPEKTAKLU "JAŚNIE PAN JAKUB" :
wg prozy najwybitniejszego współcześnie żyjącego prozaika polskiego Wiesława Mysliwskiego (dwukrotny laureat nagrody literackiej NIKE). Spektakl pokazuje sylwetkę człowieka, który siła chorej wyobraźni z parobka zamienia się w swojego ciemiężcę, dziedzica. Znany w literaturze światowej motyw "z chłopa - król" znajduje w spektaklu pełne urzeczywistnienie. Bohater Mysliwskiego kiedyś, to dzisiaj jakby Wałesa z jego ludzkimi, najbardziej mrocznymi cechami: egoizmem, zarozumiałoscia, pycha, skłonnoscia do pogardy drugim człowiekiem.

O AKTORZE: Jerzy Kopczewski - BUŁECZKA, aktor, rezyser, adaptator. W Polsce (do opuszczenia kraju w 1990 roku) związany z krakowskimi teatrami i sławnym kabaretem PIWNICA POD BARANAMI. W Kanadzie działa od 20 lat w Toronto i obecnie w Vancoucer. Jest właścicielem Teatru Osobnego i impresariatu Ars Longa Agency (Events), org. W swoim dorobku (indywidualnym) ma 17 tytułów spektakli z najgłośniejszymi: "KONOPIELKA", "OSKARŻONYM - RUSINEM" i "PAŁACEM". Wielokrotnie w latach minionych z przedstawieniami odwiedzał ośrodki polonijne w Europie, Kanadzie i USA. Jest posiadaczem odznaczenia resortowego MKiDZN w Warszawie, zasłużony kulturze polskiej. Uznawany za mistrza wykonania w formule Teatr Jednego Aktora (liczne nagrody w Kraju i Kanadzie). W roku 2014 obchodził jubileusz 50-lecia pracy w zawodzie.

 Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND