KONTAKT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › spotkanie z Agatą Stopą autorką powieści historycznej: “Ojciec Mieszka - Tajemnica rodu” oraz na prezentację na temat Zaranie Państwa Polskiego

10.23.2022

spotkanie z Agatą Stopą autorką powieści historycznej: “Ojciec Mieszka - Tajemnica rodu” oraz na prezentację na temat Zaranie Państwa Polskiego

Serdecznie zapraszamy i przypominamy o DZISIEJSZYM spotkaniu z Agatą Stopą autorką wydanej w kwietniu 2022 roku powieści historycznej:
“Ojciec Mieszka - Tajemnica rodu” oraz na prezentację na temat “Zaranie Państwa Polskiego”
23 października 2022 ( Niedziela )
godzina 15:00 (3:00 PM) - wstęp wolny
POLISH CULTURAL FOUNDATION
177 BROADWAY ▪ CLARK ▪ NEW JERSEY 07066 ▪ USA
 
Podczas spotkania zostaną poruszone tematy, które od dawna intrygują zarówno profesjonalnych historyków jak i pasjonatów najstarszych dziejów Polski:
• Skąd pochodzi ród Piastowski i z kim byli spokrewnieni?
• Gdzie zbudowano pierwsze dominium Piastowskie i czemu właśnie tam?
• Czy może być ziarno prawdy w legendzie o Popielu, którego zjadły myszy?
• Jak wyglądało życie naszych słowiańskich przodków?
• Jak mieszkali, w co się ubierali, co jedli i jak walczyli?
• W co wierzyli nasi praojcowie zanim przyjęli chrześcijaństwo?
• Co wspólnego mają Słowianie z dalekimi krajami takimi, jak Hiszpania?
„Ojciec Mieszka – Tajemnica rodu”
Co działo się na naszych ziemiach, zanim Polska został Polską? Czy wiesz, że na podstawie najnowszych badań wyglądało to zupełnie inaczej niż dotąd sądzono? Ta powieść historyczna przeniesie Cię do zarania naszych dziejów pełnego bezpardonowej walki o władzę. To opowieść o intrygach, miłości, szalonych eskapadach i dozgonnej przyjaźni. Pełna zaskakujących zwrotów akcji saga rozgrywa się na kanwie intrygującej historii Europy pierwszej połowy X wieku.
Agata Stopa ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Warszawskim. W 1992 r. Jest prezydentem organizacji charytatywnej zajmującej się nauczaniem języka polskiego i promowaniem polskiej kultury. Jest również dyrektorem Polskiej Szkoły im. F. Chopina w Allamuchy, NJ. Historia, a zwłaszcza historia średniowiecza jest jej pasją. W 2016 r. wydała książkę „Świętosława królowa wikingów”. „Ojciec Mieszka – tajemnica rodu” jest jej drugą książką.


Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND